Copyright 2019 - TPD Koszalin

Z dniem 1 lutego 2016 roku rozpoczęła swoją działalność Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Starych Bielicach, która realizuje zadania typu socjalizacyjnego, terapeutycznego oraz interwencyjnego, w której może przebywać 14 wychowanków.


Nasza Placówka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10-go roku życia pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej, które mogą przebywać w naszej placówce do pełnoletniości lub jeśli kontynuują naukę do 25-go roku życia (za zgodą dyrektora).

Podejmując pracę opiekuńczo-wychowawczą bazujemy na indywidualnych planach pomocy dziecku, które uwzględniają możliwości rozwojowe wychowanka, jego potrzeby i zainteresowania. Zapewniamy naszym podopiecznym całodobową opiekę, bezpieczeństwo, wychowanie, specjalistyczną terapię oraz zaspokajamy ich niezbędne potrzeby, kształcenie i wyrównywanie opóźnień rozwojowych oraz szkolnych. Podejmujemy także działania w celu powrotu dziecka do rodziny naturalnej, znalezienia rodziny przysposabiającej lub umieszczenia w rodzinnych formach opieki zastępczej.

Pracujemy z rodziną biologiczną dziecka w celu usprawnienia jej umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, organizujemy dla swoich wychowanków odpowiednie formy opieki w środowisku, grupy usamodzielniające oraz kontakt z rodzinami zaprzyjaźnionymi, prowadzimy terapię indywidualną i grupową dla wychowanków i ich rodzin, zapewniamy dzieciom zajęcia terapeutyczne, korekcyjne, kompensacyjne, wychowawcze – rekompensując braki w wychowaniu w rodzinie i przygotowujemy do życia w społeczeństwie.

Nasza Placówka mieści się w wynajmowanym jednorodzinnym domu umiejscowionym w niedalekiej odległości od miasta Koszalin, w spokojnej okolicy, w którym stworzyliśmy wychowankom warunki, aby czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Naszym głównym celem jest podejmowanie wszelkich starań aby umożliwić dziecku powrót do jego rodziny. Staramy się także stworzyć dzieciom szanse na pomyślny start w dorosłość. Pragniemy, by wizja ich życia była realnym celem, do którego będą dążyć. Naszymi działaniami obejmujemy rodzinę czyniąc ją współodpowiedzialną w procesie wychowawczym i edukacyjnym.

 Dane kontaktowe Placówki:

 
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Starych Bielicach
Stare Bielice 71F
76-039 Biesiekierz
 
tel 502 916 742
fax. 94 717 02 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i statut placówki:

Regulamin.pdf

Statut.pdf

 


 

f