Copyright 2019 - TPD Koszalin

11 lutego br. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, przy wsparciu grona partnerów, organizuje „Koncert charytatywny dla Kuby i Kajetana” z nowego cyklu „TPD pomaga dzieciom”.

Przed występem w Clubie 105 formacji Jalee, odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Przez cały czas trwania imprezy – w godz. 17-20 – będzie można zasilić skarbonki TPD. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację chłopców.

Dzięki współpracy z wieloma ludźmi dobrej woli TPD w Koszalinie uruchamia nowy obszar działania – organizację imprez charytatywnych, połączonych z kwestą i licytacjami na rzecz dzieci wymagających szczególnego wsparcia.

Jakub Latopolski ma 15 lat. Mieszka pod Świdwinem. Od ubiegłego roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W przypadku Kuby istotna jest poprawa warunków mieszkaniowych jego rodziców, które mogą mieć wpływ na skuteczność powodzenia terapii. Chłopiec poddawany chemioterapii wymaga osobnego pokoju i sterylnego środowiska.

Kajetan Przybylak ma 15 lat. Mieszka w Koszalinie. Urodził się z wadą ośrodkowego układu nerwowego, małogłowiem i padaczką lekooporną. W miarę upływu czasu pojawiła się skolioza i pogłębiło się porażenie spastyczne czterokończynowe. Potrzebuje leczenia i stałej rehabilitacji.

TPD zaprosiło do współpracy przy realizacji koncertu miedzy innymi: Centrum Kultury 105 (CK 105), Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Odkrywcy” w Koszalinie, koszalińską Straż Miejską, zespół Jalee, który wystąpi w finale akcji, szerokie grono sponsorów, darczyńców. Całość poprowadzi Arek Wilman, dziennikarz Polskiego Radia Koszalin, a licytacje w trzech odsłonach – Daniel „Zmitek” Zmitkiewicz.

Grupa Jalee powstała w 2015 roku. Skład stanowią: Patryk Dżaman (wokal, gitara, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), Miłosz Litwiak (gitara, gitara basowa, chórki), Wiktor Jary (skrzypce, piano, instrumenty perkusyjne, chórki) i Bartosz Kałus (gitara, gitara basowa, instrumenty perkusyjne). Formacja z powodzeniem koncertuje i pracuje nad płytą.

Poza koncertem odbędą się między innymi: prezentacje w holu głównym CK 105 (Straż Miejska, „Odkrywcy”, sponsorzy), poczęstunki słodkimi wypiekami kuchni TPD i stowarzyszeń ludowych z gminy Świdwin, licytacje i loteria fantowa oraz występy zespołów świdwińskich – „Jagody” i „Dąbrowiacy”.

Wśród przedmiotów, które trafią na loterię fantową oraz licytację znajdą się między innymi: pamiątki sportowe z autografami; płyty i koszulki z autografami; obrazy, grafiki, kolia jubilerska; studyjne sesje fotograficzne; tort, upominki rękodzielnicze; muzyczna sesja nagraniowa; vouchery, pamiątkowe medale i wiele innych fantów. Pełna lista znajdzie się przed koncertem na stronie www.tpd24.pl.

Chłopcom można pomóc również wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto uruchomione specjalnie na ten cel przez TPD:


Bank Pekao 62 1240 3653 1111 0000 4188 3383,
koniecznie z dopiskiem „Dla Kuby i Kajetana”.

 

 

 

Koncert charytatywny dla Kuby i Kajetana

Koszalin, CK 105, 11 lutego 2018, od godz. 17.00

Godz. 17, hol główny CK 105

Ø  powitanie gości, rozpoczęcie imprezy

(bezpieczne miasteczko Straży Miejskiej, Stoisko Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego ODKRYWCY, loteria fantowa, kwesta do puszek, targowisko z rękodziełem, stoiska z ciastem, stanowisko Mlekovity  i inne)

Godz. 17.30, hol główny CK 105

Ø  pierwsza licytacja :

Ø  obraz Cukina

Ø  obraz Wandy Zabrockiej

Ø  obraz „Kwiaty jak motyle” autor Jerzy Łapuć

Ø  obraz „Strachy” – autor: Kamila Świtalska

Ø  obraz „Złoto wiosenne” – autor- Barbara Skupniewicz-Jarosław

Ø  obraz „Portret konia” – Kazimiera Szatkowska

Ø  Grafika z OREW – pracownia grafiki Adam Maciejewski

Godz.17.45 Club CK 105

Występ zespołów ludowych ze Świdwina i zespołu dziecięcego „Jagody”

Godz. 18, 15 Club 105

Ø  druga licytacja :

Ø  koszulka Małgorzaty Hołub – Kowalik z autografami „złotej sztafety” Mistrzostw Świata

Ø  kolia jubilerska

Ø  strój koszykarskiej reprezentacji Polski z autografem Szymona Szewczyka

Ø  koszulka Listkowskiego z Pogoni Szczecin z podpisami piłkarzy Pogoni Szczecin

Ø  piłka siatkowa z podpisami zawodniczek Chemika Police  zdobyta podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy zespołami Chemika Police-MARITZA PLOVDIV- Koszalin, 24.01.2018 r.

Ø  I złoty medal Macieja Sochala – koszalińskiego para olimpijczyka (Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej, 2003 r.)

Ø  Mural prof. Zygmunta Wujka

 

 

Godz. 19, Club 105

Ø  koncert zespołu Jalee (cegiełka/wstęp od 10 zł)

 

Godz. 19.30 trzecia licytacja  w przerwie koncertu Club CK 105

Ø  Plakat Meydey z podpisami aktorów BTD

Ø  Zdjęcie aktora teatru dramatycznego Jacka Zdrojewskiego

Ø  Tort Moniki Rudnickiej

Ø  portretowa sesja fotograficzna Macieja Śmierzewskiego

Ø  vouchery na siłownię i konsultacje do Arka Demidowicza

Ø  licytacja płyt (Pampeluna, Bacteryazz i inne)

Ø  muzyczna sesja nagraniowa w wytwórni Department

 

 

 

 

                  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie informuje, że z przyczyn formalnych odwołuje loterię fantową, która była ujęta w programie Koncertu charytatywnego dla Kuby i Kajetana. Przypominamy, że istnieją inne zaproponowane przez nas formy wsparcia i pomocy w leczeniu oraz rehabilitacji chłopców.

09.02.2018r.

 

f t g