Towarzystwo Przyjaciół DzieciOddział Okręgowy w Koszalinie

100 lat pomagamy dzieciom!
KRS 0000304626
wpłać

Aktualności

14.06.2019

Otwarcie Żłobków TPD w Oparznie i Kluczkowie

14 czerwca 2019 roku Henryk Zabrocki prezes koszalińskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz z Kazimierzem Lechockim wójtem Gminy Świdwin uczestniczył w uroczystości oficjalnego przecięcia wstęgi w nowoutworzonych Żłobkach w Oparznie oraz Kluczkowie. Są to pierwsze w Polsce żłobki na terenie wiejskim prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

  czytaj dalej
09.06.2019

Festiwal Organizacji Pozarządowych 2019

W minioną niedzielę tj. 09 czerwca 2019r. na Rynku Staromiejskim Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O/O Koszalin aktywnie uczestniczyło w Koszalińskim Festiwalu Organizacji Pozarządowych – wydarzeniu organizowanym przez Pracownię Pozarządową oraz Miasto Koszalin, które jest świętem lokalnych stowarzyszeń i fundacji. W tym roku TPD jako partner wydarzenia zorganizowało strefę dziecka, gdzie nasze wspaniałe wychowawczynie przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie buziek, każde dziecko mogło na warsztatach plastycznych stworzyć coś dla siebie z masy solnej, z przeróżnych koralików zrobić oryginalną biżuterię, namalować swój obraz, każdy mógł poczęstować się słodkim domowym wypiekiem, wziąć udział w turnieju „Piłkarzyków Gigantów”. Na główniej scenie wystąpili nasi podopieczni z koszalińskich Ognisk: Grona, Przystani, Północy, Horyzontu oraz Zacisza. A także przedszkolaki „Morska Kraina” z Drzonowa.

czytaj dalej
01.06.2019

Nabór do Przedszkoli TPD

Informujemy, że trwa nabór do przedszkoli prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie. Rewelacyjne warunki oraz wyspecjalizowana kadra, to jedne z szerokiego wachlarzu zalet zapisania swojej pociechy do naszego przedszkola ! czytaj dalej
30.05.2019

I Przegląd Piosenki Dziecięcej w Dźwirzynie

30 maja 2019 roku w Dźwirzynie odbył się I Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie. Podczas tego jakże radosnego spotkania, dzieci w wieku przedszkolny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych na scenie. Kibicowali im rodzice oraz opiekunowie grup. Frekwencja również dopisała i łącznie w zabawie udział wzięło ponad 300 osób. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie I Przeglądu Piosenki Dziecięcej TPD.
czytaj dalej
28.05.2019

Konferencja TPD "Dzieci w obliczu cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści"

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja "Dzieci w Obliczu cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści" zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie, objętej patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Pana Olgierda Geblewicza. Przybyli goście mieli możliwość wysłuchania ciekawych i istotnych prelekcji, związanycyh z cyberpbezpieczeństwem czy sextingiem i nudesami. Gro wybitnych mówców było równie wyborne:

Piotr Maszkiewicz, ZETO Koszalin
Małgorzata Śliwińska, Computer College Koszalin
dr Lidia Sudakiewicz, Politechnika Koszalińska
Tomasz Marko, koszalińskie Stowarzyszenie Profilaktyki i Terapii „Młodzi – Młodym”
asp. Rafał Skoczylas, Komenda Miejska Policji w Koszalinie
dr Piotr Szarszewski, Politechnika Koszalińska
Wojciech Ronatowicz, pedagog, streetworker, ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej „Kometa”, współpomysłodawca projektu „Cyfrolatki – przeciwdziałanie hejtowi i mowie nienawiści” w ogniskach i świetlicach TPD

  czytaj dalej
27.05.2019

Warsztaty "Etykiety- jak je czytać ze zrozumieniem?" Kulczyk Foundation

W ramach realizacji Programu Żółty Talerz Kulczyk Foundation już po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach Zdrowe odżywianie z Programem Żółty Talerz. Podczas warsztatów mogliśmy uczestniczyć w ciekawym wykładzie o zdrowym żywieniu prowadzonym przez ekspertów ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz w zajęciach kulinarnych prowadzonych przez zawodowych szefów kuchni.
czytaj dalej
24.05.2019

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Na Rynku Staromiejskim spotkali się podopieczni placówek, opiekunowie, rodzice, wolontariusze i mieszkańcy. Były kiermasze z rękodziełem, zajęcia integracyjne, a także występy artystyczne. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że niepełnosprawność nie może być powodem izolacji i dyskryminacji. Festiwal rozpoczął także obchody Dni Koszalina. Podczas spotkania Henryk Zabrocki - Prezes Oddziału Okręgowego w Koszalinie oraz Bartosz Zabrocki - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Okręgowego TPDw Koszalinie uhonorowali odznaką "Serce na dłoni" Panie" Izabelę Stec, Joannę Zduńską i Paulinę Bochnio - z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  
  czytaj dalej

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie

Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, 75-501 Koszalin
Tel./fax: 94 342 56 27, tel.: 94 342 36 16
Numer konta: 25 1240 3653 1111 0000 4188 3370
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O/O w Koszalinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk