Towarzystwo Przyjaciół DzieciOddział Okręgowy w Koszalinie

100 lat pomagamy dzieciom!
KRS 0000304626
wpłać

Niepubliczne Przedszkole TPD "Muszelka"

DSC_0260.JPG
Niepubliczne Przedszkole TPD "Muszelka"
Oddział w Starym Borku
"Żuczki"


FB_IMG_1678911248008.jpg
Numer kontaktowy: 882403742,
Profil fb: TPD Przedszkole Stary Borek

Do Przedszkola „Żuczki” w Starym Borku uczęszcza 23 przedszkolaków. Jest to mała miejscowość, położona niedaleko Kołobrzegu. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z różnych miejscowości: ze Starego Borku, Karcina, Głowaczewa, Nowogardku, Dźwirzyna, Grzybowa, Zieleniewa oraz Kołobrzegu. . Grupa jest zróżnicowana wiekowo. W przedszkolu przebywają dzieci 2,3,4,5 -  letnie. Dzieci młodsze nie czują się osamotnione, wiedzą, że mogą liczyć nie tylko na nauczycielkę, ale także na starszych kolegów, którzy pomogą i doradzą. Uczą się przy tym wyrażania próśb, mają także od kogo przyjmować wiedzę i doświadczenie, umiejętności i nawyki. Dzieci zdobywają wiedzę z zakresu następujących edukacji: myślenie i mowa, zajęcia plastyczno – techniczne, umuzykalnianie, ćwiczenia gimnastyczne, przyrodnicze oraz matematyczne. Przedszkolaki uczestniczą również w zajęciach tanecznych, z języka angielskiego i logopedii. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne
z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im również śpiewanie piosenek. Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. Przedszkolaki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest miła.
W naszym przedszkolu organizowane są również różne uroczystości i imprezy przedszkolne, między innymi:  Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Niepodległości, Andrzejki, Bal Wszystkich Świętych, Mikołajki, Dzień Górnika, wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych z rodzicami, Jasełka, wigilia przedszkolna, Bal karnawałowy z rodzicami, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Polskiej Niezapominajki, wykonywanie ozdób wielkanocnych z rodzicami, występ z okazji Świąt Wielkanocnych, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego i wiele innych.


Wpis przedszkola niepublicznego do ewidencji szkół i placówek niepublicznych

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie

Marszałka Józefa Piłsudskiego 11-15, 75-501 Koszalin
Tel.: 94 342 56 27
Numer konta: 19 1600 1462 1882 1215 5000 0001
napisz do nas
© Towarzystwo Przyjaciół Dzieci O/O w Koszalinie. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk
Zwiększ kontrast Powiększ font